Ontvang de laatste updates, nieuws en aanbiedingen via email
Maximaal één mail per maand. Uitschrijven kan altijd.
| Totaal excl. btw | €0,00 |
| BTW | €0,00 |
| Totaal | €0,00 |
Welke klank hoort bij die letter? Met 200 kaarten en 20 spelideeën ontdek je samen hoe letters woorden vormen. Vanaf 5 jaar. Lees meer
Welke letter hoor je aan het begin van een woord? Met het letterspel Aap kiest een kaart ga je samen op zoek. Je bekijkt de tekeningen, luistert naar klanken en zoekt de letters die erbij horen. Zo kun je al meespelen terwijl je het lezen nog aan het ontdekken bent.
De handleiding geeft 20 spelideeën, van eenvoudig naar moeilijker. Kies een spel dat past bij de letters die je al kent. Op het spelbord helpen neushoorn en vlieg je om van links naar rechts te lezen. De kaarten laten zien hoe losse letters samen een woord vormen.
Isabelle Gielen maakte dit spel bij het boek Aap leest een letter, met tekeningen van Jan Van Lierde. Het spel is ook zelfstandig te gebruiken, thuis of in de klas.
Vanaf 5 jaar.
Uitgever: Pelckmans
Isabelle Gielen is kinderboekenschrijfster, opgeleid als logopedist en moeder van drie zonen. Ze werkte met kinderen met leerproblemen en zag ook thuis hoe verschillend leren lezen kan verlopen. Haar oudste zoon vond de verhalen die hij zelf kon lezen minder leuk dan de boeken die werden voorgelezen. Daaruit ontstond haar idee om samen-leesboeken te schrijven. Boeken waarin een beginnende lezer zelf meeleest en tegelijk kan genieten van een rijker verhaal. Haar ervaring als logopedist en moeder komen daarin samen.
OpzijnPlek tip van Sacha
“Bij mijn eigen kinderen merkte ik hoe belangrijk het verhaal was voor hun zin om te lezen. Ze wilden graag weten hoe het verderging, ook als het boek nog te moeilijk was om zelf te lezen. Daarom las ik die boeken voor. Bij woorden die ze al kenden, stopte ik even en lazen zij verder. Zo lazen we samen een verhaal dat ze écht wilden horen.
Wat fijn dat er boeken zijn die juist voor dat samen lezen zijn gemaakt. Daarom hebben we de samenleesboeken van Isabelle Gielen bij OpzijnPlek. Want als lezen saai wordt, kan de motivatie verdwijnen. Een verhaal waar je nieuwsgierig naar bent, geeft een reden om verder te willen lezen.”